سلام بر سید غواصان کربلای ۴

سلام بر سید غواصان کربلای ۴

 سلام بر سید غواصان کربلای ۴ 

سید جمشید صفویان

سفیر خوزستان:چند روزی است ، کلماتی چون : شهید گمنام ، غواص ، دست های بسته و کربلای چهار ، در محافل و مجالس و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نقل می شود و حاصل آنها این جمله است :

«شهدای گمنام دست بسته غواص عملیات کربلای چهار»

و متعاقب آن عکس هایی که منتشر شد و نهایتا تشییع جنازه ی با شکوهی که در تهران بعمل آمد و سیل جمعیت مشتاقی که برای زیارت و گرفتن حاجت به تشییع این لاله های دست بسته آمده بودند .

یک روی سکه ی بازگشت این شهداء ، خوشحالی مادرانی بود که سالیان دراز چشم انتظار پاره های دل خود بودند و این روی سکه هرچه بود ، زیبایی بود و قشنگی «ما رایت الا جمیلا»

و روی دیگر سکه ، گفته ها و تحلیل ها و حرکات منفعت طلبانه ای بود که برخی افراد در مراسم تشییع و در فضای مجازی از خود نشان دادند که لازم به یادآوری نیست …

اما حرف من چیز دیگری است ! و آن هم حجمه و هجومی بود که بر عملیات کربلای ۴ رفت . عملیاتی که هم خودش مظلوم بود و هم شهداء و هم رزمندگانش !

خیلی ها لو رفتن عملیات را در پیش از آغاز آن ، بهانه کردند و عقده های نهفته خود را از انقلاب و نظام بروز دادند .

خیلی ها به بهانه بسته بودن دست های غواصان شهید ، روضه هایی خواندند آن گونه که خود خواستند و در مقابل عده ای دیگر به گونه ای دیگر و منفعتی دیگر …

اما در این فضای غبار آلود کسی از واقعیات این عملیات و پیامدهای آن نگفت .

اینکه این عملیات راهگشای عملیات کربلای ۵ شد و ماندگاری نام شلمچه مدیون این عملیات بود .

اینکه این عملیات علیرغم اطلاع دشمن و خطوط دفاعی و چند لایه او درهم کوبیده شد و رزمندگان اسلام توانستند این خطوط را در هم شکسته و به تصرف درآورند . کسی چیزی نگفت .

اینکه بگوییم این عملیات پنهان کاری و پوشش لازم را همانند عملیات والفجر ۸ نداشت  ، دلیلش روشن و واضح است . زیرا در آنجا وسعت منطقه ، نهر های اصلی و فرعی متعدد ، فاصله زیاد دوسوی اروند ، این موقعیت را فراهم کرده بود تا اختفاء و پنهان کاری مناسب صورت گیرد . اما این شرایط در منطقه عملیاتی کربلای ۴ وجود نداشت .

اینکه گفته می شود چرا غواصان ما دستان بسته به شهادت رسیده اند ، اتفاق تازه ای نبود ! زیرا در عملیات فتح المبین ، بعد از فتح رادار و سایت ها ، تعدادی از شهداء را پیدا کردیم که با دستان بسته به شهادت رسیده بودند .

اینکه گفته می شود این عملیات لو رفته بود ، ما عملیات فتح المبین را در حالی شروع کردیم که دشمن از عملیات ما آگاهی داشت و حملاتی را در منطقه چذابه شروع کرد تا برنامه عملیات ما را برهم زند …

پس مراقب باشیم ، ماجرای کربلای ۴ و شهدای غواص را همانند ماجرای ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر ، زیر سوال نبریم که اگر این اتفاق بیفتد کم کم باید وقوع انقلاب اسلامی را هم زیر سوال ببریم …

aw7l_c hlgs_d v7d_e

نقل از وبلاگ رهسپارقدیمی

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1569 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »