سازمان ملل: ائتلاف سعودی حق بازرسی کشتی‌ها را ندارد

سازمان ملل: ائتلاف سعودی حق بازرسی کشتی‌ها را ندارد
سفیر خوزستان:فرحان حق افزود: «پیش از این بارها گفته ایم بهتر است کشتی های حامل کمک های بشردوستانه به جیبوتی بروند و از آنجا سازمان ملل با نظارت و هماهنگی، این کمک ها را به داخل یمن منتقل می کند».
سخنگوی سازمان ملل متحد تاکید کرد نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی رژیم سعودی، مجوز بین المللی برای بازرسی از کشتی ایرانی را که به سوی یمن در حرکت است، ندارند.

سفیر خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرحان حق معاون سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد نیروهای ائتلاف عربی به ریاست عربستان در یمن، مجوزی بین المللی در اختیار ندارند که بتوانند کشتی هایی را که به سوی یمن در حرکت هستند متوقف یا بازرسی کنند.

این مسئول سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به خبرگزاری آناتولی گفت «نیروهای ائتلاف مجوزی بین المللی از شورای امنیت سازمان ملل دریافت نکرده اند که به آنها اجازه بازرسی از کشتی های حامل کمک های بشردوستانه را بدهد که به یمن می روند».

فرحان حق افزود: «پیش از این بارها گفته ایم بهتر است کشتی های حامل کمک های بشردوستانه به جیبوتی بروند و از آنجا سازمان ملل با نظارت و هماهنگی، این کمک ها را به داخل یمن منتقل می کند».

این سخنگو از اظهار نظر درباره نامه رسمی روز چهارشنبه ایران به رئیس شورای امنیت سازمان ملل خودداری کرد که در آن آمده است مجوزی برای بازرسی از کشتی های حامل کمک های بشردوستانه که ایران قصد دارد در زمان آتش بس به یمن بفرستد، وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1555 مطلب نوشته است .

۲ نظر on “سازمان ملل: ائتلاف سعودی حق بازرسی کشتی‌ها را ندارد”

  • رضا اصغری wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۴, ۲۲:۲۴

    داعش را داغش می کنیم انگونه که امریکاه واسرائیل حتی تصورش را هم نکنند.

  • رضا اصغری wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۴, ۲۲:۲۶

    داعش را داغش میکنیم ،طوری که امریکا واسرائیل تصورش راهم نکنند.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »